Tel.: +48 71 798 14 14, +48 502 201 749   

Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków

Zegnajcie-bledy-Angielski-dla-Polakow_Terence-Clark-Ward-Bartosz-Czartoryski,images_big,19,978-83-7561-080-2Jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie 25 dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim. Do książki dołączone jest CD w formacie mp3 z dialogami.

Terence Clark-Ward z Londynu, mieszka w Polsce od 2000 roku. Od tego czasu zdążył poznać polską kulturę i polski język, zyskał wielu znajomych i założył tu rodzinę. Dzięki zaangażowaniu w nasz język jest w stanie dostrzec typowe błędy popełniane przez Polaków, które opisuje w “Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków”.

Bartosz Czartoryski – absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się także publicystyką, a jego artykuły ukazują się regularnie na łamach ogólnopolskich magazynów.